Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Jaká podlaha je pro váš interiér ta pravá? - ZSTYL.CZ

Jaká podlaha je pro váš interiér ta pravá?

dřevěná podlaha
Jaká podlaha je pro váš interiér ta pravá?

Podlaha tvoří v interiéru jeden z největších povrchů. Ve velké míře tak určuje vzhled místnosti a náladu, která z ní vyzařuje. Při zařizování prostoru je proto důležité výběr podlahy nepodcenit, ale naopak tomuto procesu věnovat dostatek času a péče.

Jaká barva podlahy ale bude slušet našemu interiéru nejlépe, jaký materiál bude mít požadované vlastnosti a na co všechno se ještě při výběru podlahy zaměřit? 

Jaký typ podlahy zvolit? 

Při výběru podlahy je klíčové zvolení materiálu, ze kterého je podlaha vyrobena. Každý materiál je specifický a má své plusy a mínusy. Volba podlahy by se měla odvíjet od toho, do jaké místnosti podlahu vybíráme, jak je prostor frekventovaný, na jak dlouhou dobu s podlahou počítáme a také, jaký máme rozpočet. 

Dřevěné vícevrstvé podlahy – kvalita na celý život 

Máte-li rádi teplý a autentický interiér, nic nepřekoná přírodní podlahu z masivního dřeva. Výhodou dřevěné podlahy je její trvanlivost. Například u dřevěných podlah firmy Quick-Step se z jejího přirozeného šarmu, krásy a záruky po celou dobu životnosti* můžete radovat po celý život. Vícevrstvé dřevěné podlahy navíc nevyžadují po instalaci žádnou další práci. Žádné broušení, nepořádek a prach, navíc se nemusí ani natírat olejem či barvou. Můžete si novou podlahu začít užívat hned, jakmile je položena. Vícevrstvé dřevěné podlahy Quick-Step jsou navíc vysoce stabilní. Vrstvená struktura totiž absorbuje napětí a minimalizuje smršťování a vzdouvání. 

Laminátové podlahy – varianta pro každý rozpočet

Laminátová podlaha je vrstvená podlaha vyrobená laminací digitálně tištěné fotografie skutečného dřeva či skutečných dlaždic na vodotěsné, lepené dřevotřískové desce. Kombinace designu a povrchové struktury zajišťuje, že vzhled dřeva či dlaždic je nadmíru realistický a přirozený. Laminátové podlahy belgického odborníka na podlahy Quick-Step nabízí širokou škálu variant laminátových podlah. Prkna či dlaždice. Široké či úzké. Moderní i tradiční. Možnosti jsou téměř nekonečné. K dispozici je laminátová podlaha pro každou místnost, včetně koupelny, a pro každý rozpočet. Laminátové podlahy Quick-Step jsou navíc extrémně odolné proti poškrábání a jsou tak ideální do frekventovaných místností. Ultra-ochranná vrstva Scratch Guard činí laminátové podlahy Quick-Step až desetkrát odolnější proti drobným škrábancům, než jsou podlahy neošetřené technologií Scratch Guard. Uzavřená povrchová struktura znamená, že se nemůže akumulovat špína a laminátovou podlahu lze snadno čistit. 

Vinylové podlahy – skvělé vlastnosti a atraktivní design 

Vinylové podlahy jsou tvrdé, vrstvené syntetické podlahy s tištěným povrchem v různých barvách. Vinylové podlahy Livyn společnosti Quick-Step jsou navíc díky svému vysoce kvalitnímu syntetickému jádru vodotěsné a poskytují zvukovou izolaci. Zároveň jsou ideální pro všechny, kteří hledají teplou, tichou, 100% vodotěsnou a velmi trvanlivou podlahovou krytinu. Díky svým vlastnostem jsou ideální do místností, jako jsou koupelny a kuchyně. Podlahy Livyn jsou navíc tenké a flexibilní, a proto je lze snadno pokládat na stávající podlahy. Vinylové podlahy se rovněž dokonale hodí pro podlahové vytápění a/nebo chlazení. Díky utěsněnému povrchu a ochrannému polyuretanovému laku, jenž chrání před špínou a skvrnami, lze podlahu zároveň snadno čistit! 

Podle čeho vybrat barvu podlahy? 

Barva podlahy by se vám měla nejen líbit, ale zároveň by měla ladit s ostatními barevnými prvky v interiéru. Díky optickým vlastnostem barev si pak lze hrát s celkovým prostorem – některé barvy mají tu moc prostor vizuálně zvětšit, některé naopak místnost zmenší a zútulní. Kombinace barvy podlahy, stěn a stropu tak může výrazně ovlivnit výsledný dojem z místnosti. 

Světlé přírodní barvy – klasika a nadčasovost 

Neutrální, přírodní odstíny jsou bezpečnou volbou, která ponechává otevřené možnosti pro hru s barvami nábytku, doplňků a zdí. Jemné, světlé barvy jsou nadčasové a navíc mají schopnost prosvětlit tmavé prostory, které se pak zdají být větší. Quick-Step nabízí tento typ podlahy například v podobě Dubu strukturovaného bílého olejovaného z nové kolekce dřevěných podlah Imperio.  

Teplé hnědé barvy – noblesa a útulnost 

Teplé, tmavě hnědé odstíny dodávají interiéru intimní, teplý a domácký vzhled. Teplé barvy dokonale ladí s různými interiérovými styly – od tradičních po moderní. Nejlepší kombinaci vytvářejí s přírodními odstíny. Světle hnědá podlaha se nejlépe hodí ke světlejším barvám, zatímco tmavě hnědá podlaha vynikne v kombinaci s jasnými barvami. Quick-Step nabízí tento typ podlahy například v podobě Dubu espresso olejovaného z nové kolekce dřevěných podlah Variano. 

Červená barva – luxusní exotika 

Červená je silná a živá barva. Místnosti dodá teplou a exotickou atmosférou. Červená podlaha zároveň vyzařuje luxus a honosnost. V kombinaci s bílými zdmi působí svěžím a živým dojmem. 

Bílá barva – jemnost a prostor pro kombinování s barvami 

Bílá je neutrální a uvolňující barva, která způsobuje, že místnost působí větším dojmem. Bílá podlaha silně poutá pozornost a dodává místnosti jemnou, romantickou a vzdušnou atmosféru. Navíc vyžaduje daleko méně údržby, než si lidé obecně myslí. Bílá je neutrální barva, kterou lze kombinovat s tisícem a jednou barvami. Zvolte si romantiku s různými bílými odstíny (slonová kost, béžová či krémově bílá) a různými stupni lesku, využijte přírodní materiály a neutrální barvy nebo si vyberte moderní, uvolněný vzhled s šedou a černou. Bílá také pomáhá snižovat intenzitu jiných barev. Proto se nemusíte bát zkombinovat bílou podlahu s jasnými barvami. 

Černá barva – silný individualismus 

Černá podlaha ve vaší místnosti – tomu se říká sebevyjádření! V kombinaci se světlými zdmi vytvoříte stylovou, moderní místnost. Zjemněte vzhled něžnými, světlými barvami. Doplňte však své vyjádření jasnými barvami a vytvořte výraznou místnost plnou osobnosti! 

Odstíny šedé – elegantní řešení

Šedé barvy vytvoří v místnosti uvolňující a elegantní atmosféru. Dobře se kombinují se zvětralými typy dřeva, ale i s klasickými, teplými barvami a také živými, jasnými odstíny. Šedá je minimalistická, neutrální barva, jež dává ostatním barvám prostor zazářit. Šedá podlaha s bílými stěnami a bílým stropem vypadá báječně. S tapetou s potiskem nebo silným akcentem pak vytváří moderní, současný vzhled. Quick-Step nabízí tento typ podlahy například v podobě Dubu klasického šedohnědého z nové kolekce vinylových podlah Livyn Essential.

Rozměry, textura a směr pokládky 

Výběr podlahy, to neznamená pouze barvu. Podlaha a podlahová prkna mají na výsledný efekt větší vliv, než si možná myslíte!

Textura

Pokud máte rádi atmosféru, kterou vytváří dřevo se suky a trhlinami, dírami po červotočích či zářezy po pile, pak jsou pro vás ideální autentické zvětralé podlahy! Tyto podlahy mohou vašemu interiéru dodat rustikální vzhled, ale mohou být stejně tak výrazným doplňkem v moderním či průmyslovém interiéru. 

Plocha 

Podlahy bez drážek a textury vypadají atraktivně a zároveň minimalisticky. Jsou neutrální a hodí se do každého interiéru. Stručně řečeno, jsou ideální, pokud chcete zdůraznit stěny, nábytek či doplňky. 

Velikost prken 

Máte úzkou, dlouhou místnost a chcete, aby vypadala širší? Položte prkna na šířku na místo podélně. Tím se místnost opticky zvětší a rozšíří. Pokud prkna položíte naopak vertikálně, vytvoříte tím v prostoru větší hloubku. Je vaše místnost úzká? Zvolte kratší prkna. Použitím více prken vytvoříte dojem, že je místnost větší než ve skutečnosti.Úzká prkna s mnoha suky a různorodými barvami mohou způsobit, že velké místnosti budou působit stísněně, ale v menších místnostech dobře vyniknou. Úzká prkna, podobně jako krátká, způsobují, že místnost vypadá větší. Široká prkna zase dodají vašemu interiéru luxusní vzhled. S širokými prkny se skvěle doplňují zvětralé designy. 

Spoje 

Podlaha se spoji podél dlouhých stran dodá vaší místnosti směr. Při instalaci prken vertikálně vytvoříte hloubku, zatímco při horizontální pokládce bude místnost vypadat širší. Dáváte přednost tomu, aby byla prkna v místnosti výrazným prvkem? Pak je ideální volbou podlaha se čtyřmi spoji. Podlaha bez spojů je naopak vyrovnaná a neutrální, takže pozornost zaujme podlaha jako celek a ne jednotlivá prkna. 

Nesmíte navíc zapomenout na efekt doplňků, jako jsou soklové lišty. Pokud jsou ve stejné barvě jako podlaha, přitahují více pozornosti k jejímu povrchu a zároveň ji opticky zvětší. Pokud dáváte přednost uhlazenějšímu vzhledu, pak je lepší zvolit natíratelné sokly Quick-Step a natřít je ve stejné barvě, jakou mají vaše stěny.