Jarní výlety? Raději se připravte na všechno

jarní výlet
Jarní výlety? Raději se připravte na všechno

Pokud patříte k dobrodružnějšímu klanu, určitě se s příchodem jara těšíte na nové výzvy v podobě jarních výletů. Sněžnice a skialpy vyměníte za pohorky a větrovku, ale základní vybavení se nemění. Pro ty, co jsou na výlety v zimě spíše skoupí a na pořádné túry vyráží až za sucha, přinášíme pár rad, jak se při jarních výletech připravit na “všechno”. Čtěte dál!

Zásada číslo 1 - dostatek tekutin

To vám určitě říkali už ve škole. Co vám ale možná neřekli je, že kromě běžných dní, kdy je vhodná především čistá voda, pro dny, kdy vás čeká vydatná túra, můžete zvolit iontový nápoj, který doplní ztracené látky a dodá energii.

Boty – to je základ

Abyste si túru užili, je třeba, aby vás nikde nic netlačilo. Zvolte tedy dobře padnoucí a prověřenou obuv, pohodlné oblečení i padnoucí batoh. Můžete naplánovat sebekrásnější trasu, ale když vás po celou dobu bude tlačit puchýř na patě, určitě byste se té nádhery raději vzdali za cenu toho, že by vás každý krok nepálil jak čert. Pro všechny případy se vyplatí mít s sebou krabičku, kterou každý správný skaut zná - a to Krabičku poslední záchrany.

KPZ

„Kápézetka“ jak se jí lidově říká, má obsahovat nůž s otvírákem a šroubovákem, lžíci, zapalovač, buzolu nebo GPS, kousek toaleťáku, záložní baterku, jehlu a nit a samozřejmě náplast. Popřípadě i obinadlo.

Ještě jeden pomocník

Co by vaše turistické batohy měly obsahovat? Alpu francovku prověřilo již několik generací turistů. Nejen, že dezinfikuje a ošetření malé ranky a odřeniny, ale zbaví vaše nohy nečistot a zápachu po celodenní túře. Navíc ji můžete použít jako masážní prostředek na po dlouhém výletu jistě unavené svaly. Kromě jiného slouží i ke zmírnění nepříjemných bolestí namožených kloubů i jako první pomoc při možných výronech a naraženinách.

V celkovém komfortu vám může pomoct už jenom parta dobře naladěných přátel na cestu, adekvátně zvolená trasa, svačinka a pláštěnka