Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Detoxikace a hubnutí: Co pít? - ZSTYL.CZ

Detoxikace a hubnutí: Co pít?

zelený čaj
Detoxikace a hubnutí: Co pít?

Potřebuje váš organismus vzpruhu? Máte zpomalený metabolismus, cítíte se těžce, unaveně a cítíte, že je třeba tělo očistit od odpadních látek a toxinů? Naordinujte si detoxikační kúru – poradíme, co pít!

Zelený čaj. Ale desetkrát silnější!

To, že má konzumace zeleného čaje skvělé účinky na lidský organismus není nic nového. Běžný zelený čaj se připravuje spařením lístků zeleného čaje, které se následně z nálevu odstraní. Čaj Matcha se připravuje také z lístků zeleného čaje, ale ty jsou namleté na jemný prášek, který se speciální metličkou smíchá s vodou a takto připravený čaj se rovnou konzumuje. Díky tomu nepřijde nic nazmar a čaj Matcha je až desetkrát silnější než běžný zelený čaj.

Čaj Matcha obsahuje přírodní antioxidanty, minerály jako vápník, draslík, zinek a železo, vitamíny jako beta karoten, vitamín C a E, vlákninu. A obsahuje i další důležité látky – l-theanin a theofyllin. Tyto látky stimulují nervový systém a pomáhají navodit stav hluboké relaxace – ale bez ospalosti. Navíc zvyšuje krevní tlak, uvolňuje hladké svalstvo, zlepšuje imunitu a vůbec působí na lidské tělo blahodárně.

Bylinky nade vše

Zásobte se bylinkovými čaji a vynechte limonády a kávu. Mátový čaj má skvělé účinky na trávicí trakt, meduňka zklidní vaše nervy a řepíkem nikdy nic nezkazíte. Na uklidnění skvěle funguje také čaj z levandule. Tak jako tak je třeba vynechat sycené vody, sladké džusy, limonády a další nápoje plné odpadních látek. Pokuste se vynechat i kávu. A když už to bez kávy nezvládnete, pijte ji černou – žádný cukr ani mléko!

Voda. Hodně vody!

Při detoxikační kůře je třeba pít hodně vody. Opět platí, že bez žádných dochucovadel a pokud možno v pokojové teplotě. A když už to bude nutné, můžete do ní kápnout trochu citronu.
Tip: S vodou to zase nepřežeňte. Pokud nemáte žízeň, do pití se nenuťte. Příliš vody může ublížit stejně jako příliš málo.