Správně koncipovaná ložnice podle Feng Shui? Záruka kvalitního spánku

Postel
Správně koncipovaná ložnice podle Feng Shui? Záruka kvalitního spánku

Starověké národy byly mnohem blíže k přírodě a dokázali daleko lépe vnímat potřeby lidského těla i mysli než mnohdy my dnes. I když se v dnešní době soustředíme spíše na design, měli bychom vsadit na starověká moudra alespoň v některých případech – například při zařizování ložnice. Vždyť zdraví je to nejdůležitější, co máme!

Postel… samozřejmost nebo věda?

Při výběru postele vždy dbejte, aby měla pevné čelo. Pokud přemýšlíte nad matrací, volte raději tvrdší. Z hlediska velikosti postele platí – raději větší než menší. Přemýšlíte-li nad výškou, myslete na ulehání a hlavně vstávání. Určitě bude mnohem pohodlnější, když po ránu spustíte nohy z postele a vstanete téměř bez námahy, než abyste leželi nízko nad zemí a museli vstávat téměř ze dřepu.

Tip: Na kvalitě rámu postele nezáleží tolik jako na kvalitě roštů a matrace. Zde platí, že se zbytečné šetření nevyplácí. Ale i zdravotní matrace můžete pořídit za rozumnou cenu.

postel-matrace

Ukládání věcí? Buďte nekompromisní!

Jste zvyklí vše nepotřebné vzít a dát pod postel s tím, že to „časem“ odnesete do sklepa či jinam? Tomu se vyhněte. V prostoru pod postelí by mělo být uklizeno, aby zde mohla volně proudit energie, proto ho nezahlcujte zbytečnými věcmi. Například postele s úložným prostorem jsou velmi praktické, ale z hlediska Feng Shui ne zcela vhodné.

Tip: Raději investujte do kvalitní šatní skříně. Mrkněte třeba praktické skříně na webu Nabytek-helcel.cz – najdete tam kvalitní a levný nábytek, který vám umožní změnit svůj domov bez zbytečného utrácení.

postel

Rozmístění nábytku v souladu se starodávnými tradicemi

• Umístění postele – nejdůležitější je „jádro“ ložnice. Postel by se měla nacházet co nejdále od dveří, ale zároveň by s dveřmi neměla vytvářet jednu linii. Měla by také umožňovat dobrý rozhled po celé místnosti. Čelo postele pak přitlačte ke zdi tak, aby nevznikala mezera. Zbylé 3 strany postele by měly být přístupné. 

• A jak je to se světovými stranami? Nejlépe se vám bude spát na severojižní ose s hlavou umístěnou na sever.

• Dejte si pozor na doplňky a vybavení, které budou vaši postel obklopovat. Přímo nad hlavou byste měli mít volný prostor, nikoli poličky, zrcadla či dekorace.

• Barvy do ložnice volte tlumené a v zemitých odstínech – ideální je bílá, béžová, karamelová nebo hnědá.