Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Zahradní altánky vám zpříjemní pobyt v zahradě - ZSTYL.CZ

Zahradní altánky vám zpříjemní pobyt v zahradě

Zahradní altánky vám zpříjemní pobyt v zahradě

Zahradní altán oživí a dodá šmrnc nejedné zahradě a právě kvůli tomu jeho popularita neustále stoupá. Dřevěný altán s sebou do prostoru zahrady přináší cosi specifické. Není to žádná miniaturní stavba, která zanikne v stromech, ale právě naopak. Zahradní altán je v mnoha případech majestátní dominantou zahrady.

 

Jeho oblíbenost narůstá nejen kvůli estetickému vzhledu, ale nepochybně i kvůli tomu, že slouží především k odpočinku. Zahradní altán představuje jen pozitiva a spojuje se zejména s příjemnými vzpomínkami.

Kam umístit altán?

Je těžké určit, které místo na vašem pozemku bude pro zahradní altán to nejvhodnější. No pokud se na to podíváme z praktického hlediska, pak bude odpověď jednoznačná - co nejblíže u domu. A proč? Především kvůli tomu, abyste během obsluhy vaše hosty nenaběhali kilometry. Naopak ti, kteří upřednostňují klid a možnost zbavit se jakýchkoli zbytečných myšlenek, tak tato skupina lidí by měla pro svůj altán zvolit místo někde v ústraní, kde je nebude nikdo a nic rušit.

altán v zahradě

Při výběru dbejte na podlahu i střechu

Při výběru altánu dále zvažujeme, zda pořídíme zahradní altán už is podlahou, nebo si ji zajistíme vlastními silami. Je jedno jaký způsob si zvolíte, důležité je, aby byla zvolena podlaha bezpečná a odolná vůči nepříznivému počasí. Nejvhodnějším materiálem je protiskluzová podlaha, zámková dlažba, betonové kostky, cihly či kámen.

V případě deště, ale i mnoha jiných nepříznivých vlivech nevypočitatelného počasí, hraje důležitou roli střecha a samozřejmě její krytina. Altán může mít střechu čtyřboký, šestibokého nebo osmiboký. Dostupné jsou i altány kruhového půdorysu. Jako krytinu pro svůj zahradní altán můžete zvolit tašky, lepenku nebo dřevěné šindele. Záleží jen na vašem vkusu a představách, no asi nejčastější volbou jsou šindele. Výhodou je jejich nízká cena, také v případě potřeby možnost koupit náhradní šindele a jednoduše vyměnit na střeše jeden kus za ten druhý, poškozený kus.

Zahradní altán není nejšťastnějším řešením uskladňování zahradní techniky, ale v případě zahradního nábytku je to už jiná věc. Zejména v zimním období mnozí zahrádkáři využívají altán jako prostor na jeho uskladnění. Vybírat si můžete z několika velikostí altánů. Většinou je však v tomto případě volba ovlivněna finančními možnostmi a také rozměry zahrady. Neméně důležité je i to, aby zahradní altán harmonizoval se zbytkem vaší zahrady a jejího okolí. Proto určitě nepodceňujte ani estetický vzhled altánu.

Pokud jste si dokázali v každém ze zmíněných bodů zvolit odpověď, pak neváhejte, utíkejte do obchodu a rozšiřte svou zahradu o altán. Protože vy už víte, co chcete!