Větrejte s roletami na oknech a bez průvanu. Dokážeme vám, že to jde

rolety
Větrejte s roletami na oknech a bez průvanu. Dokážeme vám, že to jde

V teplých měsících využíváme okna ze všeho nejvíc, aniž si to dostatečně uvědomujeme. Velká okna fungují jako vstup na terasu, větráme s nimi, stíníme je před přehříváním a při jejich otevření se snažíme používat ochranu proti hmyzu. Poslední tři jmenované funkce přitom hravě zvládnou obsloužit screenové clony (resp. rolety).


Za vším hledejte speciální tkaninu

Screenové rolety se právě díky tkané struktuře vyznačují možností větrání i se zastíněnými okny, propustností světla do interiéru a ochranou interiéru proti hmyzu. Tkanina díky své hustotě funguje současně jako síť proti hmyzu a ochrana proti prachu a nečistotám zvenčí. Látka je navržená tak, aby odolala povětrnostním vlivům a byla stálobarevná.

2 typy screenové tkaniny

● Tkanina Serge je textilie utkaná ze skelných vláken potažených vrstvou PVC. Je vysoce odolná proti povětrnostním podmínkám a její hlavní výhodou je, že u ní lze kombinovat více barevných vláken. Díky tomu má pravidelný vzhled na jedné ploše. Tkanina Serge se dále dělí podle konkrétního složení, přičemž vybrané druhy nabízí až 47 jedinečných barevných kombinací.

● Tkanina Soltis je látka nejprve utkaná z polyesterových vláken, vypnutá a poté pokrytá vrstvou PVC. Má vynikající tvarové vlastnosti. Na rozdíl od látky Serge nemá pravidelný vzhled po celé ploše a při její výrobě se používají pouze vlákna stejné barvy. I tato tkanina má několik vlastních druhů a u vybraných z nich najdete až 49 barevných odstínů.

vetrejte s roletami na oknech a bez pruvanu 2
Mějte stínění i větrání pod kontrolou

Díky příslušenství, které si můžete ke screenům navíc objednat, je ještě snazší mít fungování stínění a jeho ochranu pod dohledem. Pořídit si můžete
● sluneční čidlo - podle intenzity slunečního svitu spouští a vytahuje clony
● teplotní čidlo - funguje na stejném principu jako to sluneční, ale řídí se dosaženou teplotou v interiéru
● programovatelný spínač - řídí vytahování a spouštění clon podle východu a západu slunce
● větrné čidlo - screeny vytáhne do boxu při určité intenzitě větru

V případě dotazů nebo zájmu o nezávaznou cenovou nabídku se obraťte na specialisty značky Minirol, jedné z předních značek screenových clon a venkovních rolet u nás.

vetrejte s roletami na oknech a bez pruvanu 3