Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Kontejnerové bydlení je nejen moderní, ale i nadčasové - ZSTYL.CZ

Kontejnerové bydlení je nejen moderní, ale i nadčasové

Blokki
Kontejnerové bydlení je nejen moderní, ale i nadčasové

Celosvětový trend přestavování vyřazených lodních kontejnerů na bydlení dorazil i do Česka. Toto bydlení si získává stále větší oblibu u lidí, kteří chtějí žít nejen moderně, ale i alternativně.

Stavbu takového domu lze svou variabilitou připodobnit k legu. Z jednotlivých opracovaných a zaizolovaných kontejnerových modulů vznikají domy o různých velikostech.

Systém výstavby spočívá v up-cyklaci velmi pevné ocelové konstrukce lodního, dvanáct metrů dlouhého přepravního kontejneru.

Původně skladovací kontejner ve výrobě Blokki používají jako velmi pevnou a stabilní nosnou konstrukci. Na začátku celého procesu kontejnery sestaví do tvaru budoucího domu, vyřežou otvory pro okna a dveře, stavbu zaizolují, postaví příčky, rozvedou sítě a ve finále stavbu obloží zevnitř a vně. Takto dokončený dům po jednotlivých blocích opět rozeberou, pomocí jeřábu naloží na kamiony a převezou k zákazníkovi na pozemek, kde dům napojí na sítě a zprovozní.

Blokki mají za sebou zhruba tři desítky realizací. Od malých domků z jednoho kontejneru, až po větší objekty, například z pěti kontejnerů. Zákazníci si Blokki pořizují na trvalé bydlení, nebo pro rekreaci.