Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Výhody robotických sekaček - ZSTYL.CZ

Výhody robotických sekaček

sekačky
Výhody robotických sekaček

Vybavení našich zahrad se stále zdokonaluje – od klasických sekaček, křovinořezů, různých typů nůžek a další techniky, která nám pomáhala, ale neobešla se bez našich rukou, jsme se dostali až k robotickým pomocníkům. Zatímco podlahy v českých domech stále častěji vysávají a vytírají robotické vysavače, na zahradách už nejsou zase žádnou výjimkou robotické sekačky. Může se jednat o roboty, které si předem naprogramujeme a ony pak fungují na základě zvoleného profilu, nebo o smart varianty, které lze ovládat i na dálku za pomoci chytrého telefonu

Proč je lepší robotická než obyčejná sekačka

Robotické sekačky jsou tiché tak, že neruší ani členy domácnosti, ani sousedy. Šetří také obrovské množství času a na rozdíl od ne vždy vzhledného posekání trávníku rukou amatéra za sebou nechávají trávník s dokonalým vzhledem. Koho by bavilo chodit za synem, který trávník seká ve snaze překonat světový rekord, se zahradnickými nůžkami a zahlazovat nerovnosti na každém druhém kroku? To vše s robotickou sekačkou odpadá, protože trávník je dokonale ostřihaný, stejně vysoký a díky pravidelné péči robotické sekačky se navíc u neustále zahušťuje. Navíc se do půdy díky robotické sekačce neustále vrací vlhkost a také živiny, což trávníku dále prospívá.

vyhody robotickych sekacek 1

Další výhody robotických sekaček

Obsluha robotických sekaček je jednoduchá a zvládnou ji i technicky méně zdatní jedinci. Na její ovládání nepotřebujete žádnou sílu, naopak robotická sekačka vás vlastně vůbec nepotřebuje, takže místo práce můžete popíjet kávu či víno, číst knihu, nebo dřímat pod slunečníkem.

Skvěle se tak hodí i pro osoby, které se potřebují postarat o zahradu, ale zdraví nebo věk je už při fyzické námaze omezují. Sekačka se sama nabíjí v dokovací stanici a je-li správně nainstalovaná a naprogramovaná, celou sezónu nepotřebuje žádnou velkou údržbu, s výjimkou čištění a výměny nožů. Zásadní je ale sekačku zkontrolovat a důkladně vyčistit na konci zahradní sezóny. Musí být také uložena na vhodné místo. Ale ani o to se nemusíte starat vy, stačí si takovou službu objednat u prodejce. Více informací najdete například na webu smart-zahrady.