Zázraky přírody a Liga proti rakovině

Sandra Pogodová
Zázraky přírody a Liga proti rakovině

Česká televize v letošním roce přichází s novým konceptem podpory charitativních a osvětových projektů. Neziskové organizace se mohou nyní nově zapojit přímo do zavedených formátů České televize. Jako první se divákům představí už v sobotu 2. května pořad Zázraky přírody, který bude věnovaný aktivitám Ligy proti rakovině.

„O propojení programu České televize a veřejně prospěšných projektů se snažíme dlouhodobě a v různých formách, od vysílání bezplatných spotových kampaní přes dokumenty o aktuálních problémech po samostatné benefiční pořady. Nyní ale přicházíme s jedinečným konceptem, kdy se neziskové organizace stanou plnohodnotnou součástí již zavedených formátů. Budou tak moci originálním způsobem oslovit daleko širší publikum,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Zázraky přírody

Prvním pořadem, který se do nového projektu České televize zapojil, jsou Zázraky přírody. Jejich jubilejní padesátý díl je věnovaný činnosti neziskové organizace Liga proti rakovině, která již pětadvacet let usiluje o zvýšení prevence nádorových onemocnění a zlepšení kvality života onkologických pacientů. Mezi hosty, kteří přišli dobrou věc podpořit, jsou Sandra Pogodová, Richard Tesařík, Petr Pečený a Jan Kovařík.

„Mezi největší zázraky přírody patří lidské tělo, které je tak nejcennějším majetkem každého z nás. Proto jsme připravili toto speciální vysílání, kterým chceme Ligu proti rakovině podpořit. Obsah pořadu se výrazně neliší od jiných dílů, ale přesto je výjimečný. Skvělou atmosféru ve studiu vytvořili diváci z řad spolupracujících pacientských organizací a rovněž moderátoři a hosté se do podpory rádi zapojili,“ přibližuje premiérové Zázraky přírody dramaturgyně pořadu Eliška Faeklová.

Po celou dobu pořadu bude rovněž na obrazovce uvedeno telefonní číslo pro zasílání dárcovských SMS ve prospěch veřejné sbírky této organizace. „Spojit se se Zázraky přírody a být tak součástí tohoto oblíbeného pořadu je pro nás velkým přínosem, neboť můžeme oslovit i diváky, kteří Ligu proti rakovině neznají. A to právě před začátkem naší tradiční veřejné sbírky Český den proti rakovině, která se letos koná ve středu 13. května. Navíc jsou Zázraky přírody edukativním formátem a osvěta je podstatou i naší činnosti, proto má toto propojení o to větší smysl,“ říká ředitelka Ligy proti rakovině Iva Kurcová.

Míň je víc i Hodina pravdy

Dalším příkladem propojení charity s programem České televize jsou také speciální vydání soutěže Míň je víc se známými osobnostmi v roli účinkujících, které se na obrazovkách objeví již v polovině května. Vítězové jednotlivých dílů věnovali svou výhru na dobrou věc. Na podzim se do projektu České televize zapojí i další pořady, například Hodina pravdy, které se zúčastní tým lokální neziskové organizace JAHODA poskytující sociální služby dětem, mladým lidem a rodinám.