Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Martin Dejdar riskoval život - ZSTYL.CZ

Martin Dejdar riskoval život

Martin Dejdar
Martin Dejdar riskoval život

Martin Dejdar zavěšený na lanech se jako akrobat spouštěl z výšky několika metrů, aby se zmocnil toho, co je mu velice blízké.

Chvílemi to dokonce z dálky vypadalo, jakoby se v prostoru volně vznášel. Poletoval ze strany na stranu, aby se vyhnul vražedným laserům, které na něj neustále mířily a jeho snažení mu znemožňovaly. Takto děsivě bude vypadat výsledná fotografie, která našla inspiraci ve známé scéně z filmu Mission Impossible, a která se již brzy objeví v novém kalendáři firmy LE&CO pro rok 2014. Kalendáři propůjčil svou tvář nejen Martin Dejdar, který se při focení řídil pokyny fotografa Jaroslava Urbana.

„Příprava na tuto scénu byla opravdu náročná. Musel jsem se naučit udržet na laně rovnováhu, což bylo zpočátku docela náročné. V prvních chvílích jsem tam sebou plácal jako ryba na suchu, ale postupně jsem to vypracoval do krásného ladného visení,“ řekl Martin Dejdar, který neváhal svůj proslov obohatit o bohatou gestikulaci.  

Aby mohla tato fotografie vzniknout, byl Martin nucen nejen hodně cvičit, aby byl schopen na lanech udržet rovnováhu a aby působil sebejistě, vyrovnaně a odhodlaně. Musel se také hodně ovládat, aby se do šunky, pro kterou se na fotografii spouští, rovnou nezakousl, protože ta vůně byla omamná. Kořist byla na dosah a přesto nedotknutelná, což ještě zvyšovalo jeho touhu. Kvůli focení se také omezil provoz v celém závodě, všichni kolem dostali z hygienických důvodů roušky a speciální oblečení, takže to vypadalo jako přísně tajná a nebezpečná mise.

„Toto opatření bylo nevyhnutelné. Vždy, když se po výrobně pohybují civilisté, v rámci exkurzí, focení a podobně, je nutné celý provoz tomu přizpůsobit, obléci každého do ochranných oděvů a zamezit tak nežádoucí kontaminaci potravin. Na přísná hygienická opatření si zde opravu potrpíme,“ vysvětlila Stanislava Červinková, sales manager firmy LE&CO.

Brzy se rozkřiklo, že se v hale LE&CO fotí a začaly se před branami sbíhat Martinovy fanynky. Martin ale jako správný tajný agent beze stopy zmizel…i se šunkou.

Foto: LE&CO