Luhačovickou kolonádu rozezní operní divy i Hudba Hradní stráže a Policie ČR

Luhačovice
Luhačovickou kolonádu rozezní operní divy i Hudba Hradní stráže a Policie ČR

V minulosti Luhačovice lákaly k návštěvám a byly inspirací pro Leoše Janáčka. Objevte kouzlo snoubení malebné přírody, jedinečného umění architekta Jurkoviče, léčivých pramenů a povznášející hudby „Festivalu Janáček a Luhačovice“.

Lázně Luhačovice hýčkají zdraví i sluch

Slavnostním otevřením léčivých pramenů v Luhačovicích byla zahájena sezóna a lázeňský areál ožívá kulturou. I letos Lázně Luhačovice, a. s., jako největší soukromý organizátor veřejného kulturního programu v Luhačovicích, má připraveny desítky kulturních projektů, hudebních a divadelních festivalů a promenádních koncertů.

Festival Janáček a Luhačovice

Nejprestižnější hudební událostí je hudební „Festival Janáček a Luhačovice“, na kterém se 17.-21.7. 2017 představí renomovaní umělci a orchestry. Těšit se můžete na Filharmonii Bohuslava Martinů a houslového virtuose Ivana Ženatého, českou sopranistku světového formátu Martinu Jankovou nebo varhanistku, cembalistku a skladatelku Kateřinu Chrobokovou. Okuste inspirativní prostředí Luhačovic, které působilo blahodárně i na Leoše Janáčka, který si zde zaznamenával nápěvky mluvy a sbíral lidové písně! Bližší informace k programu festivalu jsou k dispozici na oficiálních stránkách Janáček a Luhačovice.

Divy lásky a hudby

Oslavte v Luhačovicích 21. června Mezinárodní den hudby jedinečným koncertem „Divy lásky a hudby“, který je věnován 300. výročí narození Marie Terezie. Na počest panovnice a velké milovnice umění zazpívají přední české operní pěvkyně Andrea Tógel Kalivodová, Tereza Mátlová a Pavlína Senič. Nebo třeba jen tak relaxujte při kolonádních koncertech, které rozeznívají v letní období Lázeňské náměstí.

Ani letos nebude chybět tradiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR 22. června na Lázeňském náměstí.

Srpen bude již tradičně ve znamení hudby a divadla. Prvních čtrnáct dní se Luhačovicemi ponesou tóny houslí účastníků Akademie Václava Hudečka a třetí srpnový týden bude Lázeňské divadlo hostit přehlídku Divadelní Luhačovice. Kulturní léto vyvrcholí druhý zářijový týden setkáním českých a slovenských osobností v rámci projektu Dny slovenské kultury.

Hýčkejte své smysly v Luhačovicích. Bližší informace o kulturním programu a lázeňských pobytech se dozvíte na stránkách Lázní Luhačovice.

Související články:

Napijte se luhačovických minerálních pramenů z nového unikátního pohárku Nectarium

Relaxujte a načerpejte novou energii ve wellness centru hotelu Alexandria****

Relaxujte a bavte se v Lázních Luhačovice!

Za regenerací těla i mysli? Jedině do Lázně Luhačovice