Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Richard Müller & Fragile představují Hlasy - ZSTYL.CZ

Richard Müller & Fragile představují Hlasy

Richard Müller
Richard Müller & Fragile představují Hlasy

Slovenského zpěváka Richarda Müllera lze bez nadsázky označit za legendu. Své fanoušky však nepřestává překvapovat ani po třech desítkách let na hudební scéně. Tentokrát přichází s jedinečným projektem HLASY! 

Několikanásobný Zlatý Slávik se spojil s vokální skupinou Fragile a společně přezpívali své největší hity i méně známé písně v nových úpravách, a to bez použití jediného nástroje! Na podzim je představí nejen na novém albu, ale také na velkém česko-slovenském turné, kde předvedou fantastickou formu při interpretaci ‚a cappella‘.

Jen čisté hlasy a dech beroucí forma interpretací ‚a cappella‘. Tak vypadá nový projekt Richarda Müllera s výstižným názvem HLASY, který je společným dílem legendy slovenské hudební scény a skupiny Fragile. „Oslovil jsem Braňa Kostku, který řekl ‘ano‘. Upřímně se přiznám, že tak těžkou práci jsem za třicet let svojí kariéry ještě nezažil. Představoval jsem si to jednodušší a lehčí. Ale je to těžké, velmi těžké. Zpívat s hlasy znamená, že v písních nejsou žádná kytarová, ani jiná sóla. Zatím se mi to ale velmi zamlouvá a dobře se mi pracuje, protože všichni jsou velmi milí lidé a Braňo Kostka je skvělý, i když velmi náročný kapelník,“ pochvaluje si spojení s vokálním oktetem Richard Müller.  

A chválou nešetří ani zpěváci Fragile, Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. „Je to pro nás velká výzva. Pro nás je Richard Müller nejideálnější interpret, všichni ve skupině máme jeho hudbu velmi rádi. Je to projekt, který s sebou přináší strašně moc práce, která nás ale velice baví,“ shodují se jednohlasně.

Za nacvičením každé skladby jsou měsíce dřiny. Pro Richarda Müllera a skupinu Fragile je to však dobrodružství, napínavé až nebezpečné. Stačí, když se jeden zmýlí a celá skladba se může zhroutit. Proto je název skupiny Fragile tak výstižný. Navíc HLASY si v podání ‚a cappella‘ připravují nejen hity, ale i zpěvákovy méně známe skladby.

“Výběr skladeb jsem nechal na Braňovi, protože on se v tom úplně jinak orientuje. Skladba, která se mi zdá dobrá, se nemusí hodit na tento způsob interpretace. Ale v podstatě jsme se shodli. V zásadě v mém repertoáru mám štěstí, že nemám skladbu, kterou bych nechtěl prezentovat,“ vysvětluje proces výběru skladeb zpěvák, který pevně věří, že stejně jako jeho, nadchnou HLASY také fanoušky. Ti se mohou těšit nejen na nové CD, jenž vyjde na začátku září, ale také na stejnojmenné česko-slovenské turné. Sérii šestnácti českých koncertů zahájí v sobotu 14. září koncert na zámku v Novém Světlově.