Sousedova zahrada je zelenější, ukázal britský průzkum

sousedova zahrada
Sousedova zahrada je zelenější, ukázal britský průzkum
Podle britského průzkumu mezi majiteli domu se zahrádkou, uskutečněného pod značkou přípravku proti plevelům Roundup Gel, je sousedova zahrada skutečně vnímaná jako zelenější. Výzkumníci zjistili, že až 42 % britských majitelů domů hledí se závistí přes plot a touží mít tak dokonale upravený trávník, kvetoucí truhlíky s květinami a nóbl zahradní nábytek jako má soused. 
 
Studie pokračuje tvrzením, že čtvrtina Britů přiznává konkurenční boj o nejlepší zahradu na své ulici.  8 % z dotazovaných dospělých dokonce uvedlo, že by byli schopni sabotovat sousedův záhon. Třetina účastníků studie pro Roundup uvedla, že by si přáli, aby jejich zahrada vypadala tak působivě jako u jejich sousedů. 
Nejsilnějším faktorem a důvodem k žárlivosti byl fakt, že lidé na ulici mají větší zahradu a jejich trávník je lépe udržován. 
Gary Philpotts, zástupce za Roundup Gel, k tomu sděluje: „Tento výzkum jasně ukazuje, že u nás (pozn. ve Velké Británií) existuje jistý konkurenční boj mezi zahrádkáři. Trochu zdravé soutěživosti tu a tam udržuje všechny ve střehu. Samozřejmě se nedá nic dělat s velikostí či umístěním zahrady, téměř každý má však dnes možnost udržovat svůj trávník a záhony v perfektním stavu.“ 
 
Studie také ukázala, že skoro třetina zahrádkářů se pravidelně obrací na své sousedy o radu, jak se starat o trávník a keře, naproti tomu 35 % dotazovaných uvedlo, že by to nikdy neudělalo. Na vlastní zahradě majitelům nejvíc překáželo to, že jejich trávník je příliš flekatý a dále, že je na zahradě příliš plevele. Jeden z deseti pak uvedl, že špatně udržovaná zahrada kazí celkový dojem ulice. 
 
Gary Philpotts dodává: „Může se zdát, že lidé nejsou nikdy spokojeni – buď žárlí na sousedovu hezkou zahradu, nebo jim překáží, když má soused zahrádku příliš zanedbanou. Jisté však je, že udržovaná zahrada zlepšuje vzhled domu a prostoru celkově.“
 

TOP 10 seznam závistí na sousedovu zahradu:

 
- Mají větší zahradu
- Jejich trávník je dobře udržovaný
- Vlastní hezčí zahradní nábytek
- Mají čisté chodníky
- Kvetoucí rostliny
- Působivé závěsné truhlíky
- Čistou terasu
- Obložení
- Zimní zahradu
- Jejich zahrada je menší a lépe zvládnutelná