Pyžamo nebo noční košile? 5 tipů pro pohodlný a kvalitní spánek

pyžamo
Pyžamo nebo noční košile? 5 tipů pro pohodlný a kvalitní spánek

I když je dnes možné řídit se i při výběru pyžama módními trendy, nezapomeňte na to, že během spánku nejde o to, co je hezké, ale především o to, co je pohodlné. Ve spánku nás nesmí nic rušit ani omezovat v pohybu, nevhodně zvolené pyžamo sice může být krásné, nutně to ale neznamená, že bude pohodlné.

A v noci se potřebujeme zejména dobře vyspat a načerpat energii. Stejně tak jako věnujete pozornost výběru postele a matrace, věnujte pozornost výběru pyžama nebo noční košile. V čem tedy ulehnout večer do postele, abyste se cítila pohodlně a krásně se vám usínalo?

Hlavně pohodlí

Zatímco muži často neřeší, v čem spí, ženy si na hezké košilky nebo dámské pyžamo potrpí o poznání více. Výběr pyžama je samozřejmě individuální, každý z nás se cítí dobře v něčem jiném a někomu opravdu stačí na spaní vytahané tričko.

Přesto existuje několik zásad, kterými je vždy, když si vybíráte nové pyžamo, dobré se řídit. Zatímco dámské spodní prádlo se vždy snažíme vybírat především podle toho, co se nám líbí, u pyžama jde vzhled trochu stranou. Samozřejmě, že se budeme cítit lépe v něčem krásném, ale jako první se řiďte tím, z čeho bylo vámi zvolené noční oblečení vyrobeno. Pohodlí je přeci to nejdůležitější, co vám pomůže k příjemnému spánku.

Jaký materiál zvolit

Pokud máte citlivou pokožku, trpíte alergiemi nebo se v noci nadměrně potíte, vždy se zásadně vyhýbejte pyžamům, která obsahují umělé materiály. Volte čistě přírodní materiál jako je bavlna, bambus nebo biobavlna. Aby vás v noci nic netlačilo, je pak dobré poohlédnout se po kouscích bezešvých. Ty vám poskytnou ten největší možný komfort, někdy změna pyžama nebo noční košile pomůže alergikům zmírnit příznaky nemoci a pro lidi, kteří se v noci potí více než je zdrávo, je takový model téměř nutností.

Nadměrné pocení během spánku je poměrně častý jev. Každý z nás během noci přirozeně vypotí až jeden litr potu, u některých lidí je to ale mnohonásobně více. A takových lidí není málo, na vině mohou být nemoci, ale i nevhodně zvolený materiál ložního prádla nebo pyžama. Pokud se chcete v noci přestat potit, určitě kupujte pyžama pouze ze stoprocentní bavlny, která výborně saje. Budete se cítit mnohem komfortněji, a konečně se vyspíte doslova jako v bavlnce.

pyzamo nebo nocni kosile 1

Pohodlně i sexy

Už víte, jaký materiál volit – a můžete se pustit do vybírání. Skvělé je, že dneska seženete v obchodech prakticky všechno. Proto není nemožné vybrat si pyžamo krásné a sexy a zároveň i pohodlné a zdravotně nezávadné. V případě, že si potrpíte na krásné věci, určitě tak můžete kombinovat obojí. Jednotlivé kousky se navíc dají pořídit i zvlášť, takže můžete nakombinovat sexy pyžamo na spaní s pohodlnými trenýrkami na spaní. Možností je opravdu hromada.

Nic nesmí tlačit

Jestliže jste do teď spali v pohodlném spodním prádle, můžete si pořídit spodní prádlo na spaní. To bývá obvykle také bezešvé a vyrobené z příjemných přírodních materiálů. V noci je nepřípustné oblékat cokoliv, co tlačí, zařezává se nebo kouše. Nevhodné pyžamo vám může totiž pokazit celou noc, a to asi nechce nikdo z nás.

Důležitý je také střih a velikost pyžama. Nebojte se vybírat větší kousky, nic přiléhavého a příliš upnutého do postele neoblékejte. Opět si vzpomeňte na to, že nevyrážíte na molo, ale pouze do postele, kde hraje prim pohodlí. Noční košilka na spaní, pyžamo, ale i obyčejné tričko na spaní mohou být o číslo větší, než si obvykle kupujete běžné oblečení pro každodenní nošení.

Než si na sebe poprvé obléknete nově koupené pyžamo, nezapomeňte ho vyprat. To je také velmi důležité, budete se tak mnohem lépe cítit.

Zdroj obrázku 1: {popcorner} / shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: {Volha_R} / Shutterstock.com