Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Módní značka s.Oliver představuje podzimní a zimní dámskou kolekci - ZSTYL.CZ

Módní značka s.Oliver představuje podzimní a zimní dámskou kolekci

s.Oliver
Módní značka s.Oliver představuje podzimní a zimní dámskou kolekci

Čtyři produktové segmenty s nabídkou módy elegantní, hravé, pohodlné a odvážné zároveň

Základem dámské kolekce módní a lifestylové značky s.Oliver pro období podzim a zima 2013/2014 jsou zemité odstíny a teplé přírodní tóny, doplněné o zvířecí motivy. A to jak exotických tvorů v podobě hadů, krokodýlů nebo kočkovitých šelem, tak i lesní zvěře našeho zeměpisného pásma. Tyto motivy se objevují na potiscích triček a topů i ve vzorování kalhot, blejzrů nebo kabátů. Opomenout nelze ani denim, ať klasický, nebo třeba s plísňovým vzorem, převládají kalhoty úzkého střihu, nechybí však volný pyžamový / AOP střih či třpytivé a elastické látky. Prosazovány jsou lesklé a splývavé materiály či kovové aplikace na topech i kožených bundách. Své místo v kolekci nezapře hřejivá pletenina kombinovatelná s kontrastními materiály nebo lesklým zdobením, móda s lehkým nádechem rocku i punku. Samozřejmostí je oblečení decentní a vysoce elegantní s použitím hedvábí, kůže, sametu nebo saténu, s květovanými vzory, výšivkami a módními prvky z let 40. i období baroka. Nová kolekce s.Oliver, v níž se mísí hned několik často zcela odlišných témat, je elegantní, hravá a odvážná zároveň. 

Sportovně elegantní řada s.Oliver CASUAL

Tradiční segment s.Oliver Casual průběžně představí tři hlavní témata. První z nich - Hunting Stories – Watch out for Mrs. Fox – do kolekce přináší lovecký styl s převahou tmavších odstínů jako černá, olivová nebo bordó, upřednostňovány jsou kostkované vzory. Uvolněný styl vhodně kombinuje rustikálnost s ženskostí a nabízí klasické pletené svetry s kontrastními kovovými a lesklými aplikacemi, bundy a kabáty (často kožené) se záplatami, výrazným lemováním i kožešinovými límci. Jednoduché zvířecí motivy jsou patrné i na kalhotách.

Následuje téma „Graphic lab“ s módou inspirovanou 70. léty minulého století. Zde jsou dominantní různé typy geometrických vzorů, například ve tvaru diamantu a proužků, na kalhotách i blůzách, halenkách či blejzrech. Přičemž meze se nekladou jejich kombinacím. Upozorněme i na pohodlné kalhoty v pyžamovém stylu, kombinovatelné ideálně s jednoduchým topem. 

Do třetice se do módy dostává trocha mystického vzhledu. Témata „Mystic Nature“ a později také „Mystic Desire“ mixují různé materiály, styly a vnášejí přírodní motivy, což je patrné třeba na huňatých svetrech. Hlavními prvky jsou lurex, flitry a vše blyštivé, vrstvení, metalické i matné efekty, kožené záplaty. Zdůrazněme do detailů propracované límečky typu „Peter Pan“, které lze nosit libovolně k řadě outfitů, nebo ohrnuté kalhoty s barokními vzory a kožené kabátky kombinované se splývavými halenkami. Prosazuje se hra matu a lesku, kontrastní povrchy použitých materiálů (např. samet vs. manšestr), v barvách mluví za vše heslo „Black is black“.

Rovněž mladistvá a nespoutaná móda z řady QS by s.Oliver vychází ze tří nosných témat. První – Soft Rebellion – našlo inspiraci v rockovém a motorkářském stylu, který smyslně kontrastuje s ženskostí. V kurzu jsou splývavé materiály, příze, bavlna, žerzej, kůže nebo hřejivý flanel. Nosit se budou průhledné topy, trička pánského střihu, zdobení kamínky, nýty i lemováním, džínové košile s potisky či opraným efektem, „oversize“ střihy, tulipánové tvary, materiálové mixy, volné mikiny, bundy v univerzitním stylu, lehké parky. Nadále zůstávají trendy skinny střihy kalhot. Rockovou atmosféru podpoří aplikace z kůže a kontrastní švy a lemy.

Další téma „Funtasy“ do módy vnáší více zábavy, vycházející z pop a street kultury 90. let. Projevuje se variace barev i textur, jemné materiály se objevují v kontrastu s technickými povrchy, nechybí výrazné barvy, žerzej, příze, vlna, kůže, manšestr. Těšit se můžeme na kostkované košile i kalhoty, halenky a košile s netopýřími rukávy, úzké kalhoty, mikiny s aplikacemi ve vintage stylu, opraný vzhled, široký výběr bund, například z nylonu, i kabátů.

Třetí téma je doslova vesmírné. Oblečení pod vlivem „Milky Street“ našlo inspiraci v horoskopu, hvězdách a všem třpytícím se. Od čehož se odráží i móda, používají se blyštivé prvky a detaily v podobě řetízků, kamenů, flitrů a nýtků. Splývavé látky s lesklým povrchem jsou kombinovány s klasickými materiály jako tvíd nebo látky s rybím vzorem. Najdeme zde šifon, samet, umělou i pravou kůži, kožešiny, denim, nylon i směsi vlny. Zelenou dostávají intergalaktické potisky na košilích, ale třeba i límečky. Halenky s astrologickými motivy mají buď volné netopýří rukávy, nebo jsou „oversize“ střihu, v obou případech se hodí k úzkým kalhotám. U kalhot hraje prim detailní stehování, objevují se legíny s potiskem i sukně, a to jak kratších délek se zvýrazněním pasu, tak dlouhé alternativy do mrazivých dnů.

Prémiový segment selection by s.Oliver

Exkluzivní dámská kolekce podtrhující ženskou ladnost, půvab a šarm. Jako první se v kolekci projevuje téma ledová princezna s dávkou „bonbónových“ odstínů. Světle modrá, ledově modrá, lila a jemně růžová jsou elegantně kombinovány s vanilkovou, béžovou a broskvovou, s důrazem na kovové efekty. Nechybí květinové vzory nanesené na pozadí černé či přírodních odstínů. V zimě zahřejí příjemné a nadýchané kabáty z jemné vlny, také šaty jsou volného a „oversize“ střihu. Z materiálů zaujme organza, damašek a satén, v doplnění o splývavé látky a třpytivé aplikace. Uveďme ještě svetry s kulatými výstřihy i roláky pletené z tlusté vlny, mohéru nebo angorské vlny, ozdobné límce „Peter Pan“ na blůzkách a šatech, inspirované stylem 60. let, či halenky z hedvábí, s krajkovými detaily, výšivkami a zdobením ve viktoriánském stylu.

K přírodnímu duchu móda inklinuje v rámci tématu „Cavalry Calling“. Paleta barev mísí odstíny zelené, šedé, oranžové a dalších zemitých odstínů včetně zlaté. Použité materiály a textury se nechávají inspirovat mužskou siluetou, nechybí tvíd, kůže nebo flanel. Objevuje se britský styl, vzory typu houndstooth či salt&pepper. Doplňme ještě hedvábí, satén, abstraktní a zvířecí potisky, výšivky, prošívání či elastické pásky, zvýrazňující ženskost. 

Eleganci 40. let zpracovává téma „Every Day Deluxe“. Není problém být elegantní každý den! Móda je zdobná a barevná, s perlami či efektním šněrováním. Materiály se kombinují, například tvíd s kůží, zelenou dostávají proužky, rybí kost, dekorativní žakáry. Důležité jsou odnímatelné límečky i řasení a aranžmá ve stylu Madame Vionnet. Kabáty s kožešinovými límci se nosí se skinny střihem kalhot, nebo naopak se širokým palazzo střihem. Stručně zmiňme také denimové, moleskinové i letecké bundy s robustním vzhledem, 3D pleteniny z hrubých vláken, kašmír a výraznou bižuterii.

tvrtým tématem je „La Vie au Chateau“ s barokními prvky. Sebevědomý styl plný potisků, zdobení a barev (spektrum modré, fialové, zelené, oranžové) je okouzlující a sexy. Používají se elastické, blyštivé tkaniny, pestré zdobení, semiš, vzory i potisky. Právě zde najdete dokonalé kousky pro silvestrovskou party a přivítání nového roku. U šatů a kostýmů dostávají zelenou tmavší odstíny. Oblečení zdobí imitace drahokamů, detaily z kůže či lurexu. Zahřát se můžete v péřové bundě s lesklým metalickým povrchem.

Doplňky, které přijdou vhod

Kolekce s.Oliver Accessories vychází z čistého ženského stylu s dávkou minimalismu, nebojí se však výraznějších tvarů, výstředního zdobení a dekorací. Kombinovány jsou neobvyklé příze a svěží barvy, které rozzáří často pochmurné podzimní i zimní dny. Nelze si nevšimnout hranatých „boxy“ tvarů u jezdeckých brašen, batohů a aktovek, tašek i menších kabelek a psaníček. Barevná škála se i zde ubírá směrem přírodních a zemitých tónů, s doplněním růžové, mátové, vínové, pastelových odstínů, zlatavých a stříbrných tónů nebo elegantní černé a granátově červené.

Objeví se vintage a ethno prvky, květinové potisky, semišové detaily, kontrast matu a lesku, minimalistické vázanky nebo pásky s ozdobnými přezkami. Impuls přichází i z oblasti techniky a designu, prosazují se futuristické potisky a již zmíněný minimalismus, v popředí s neoprenem, nylonem, laserovou grafikou či neonovými odstíny. Kolekce zpracovává kůži - pravou i v imitaci, v lesku i s ozdobnými reliéfy -, kožešinu, pleteniny, směsi hrubších přízí, třásně, bambule, copánky, výrazné stehování, třpytivá vlákna. Těšit se můžeme na čepice větších velikostí, ponča, klapky na uši, barevné šátky a šály i oblíbené nákrčníky.