Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Emma Lindqvistová pro Lindex - ZSTYL.CZ

Emma Lindqvistová pro Lindex

Emma
Emma Lindqvistová pro Lindex

V průběhu týdne módy (Mercedes-Benz Fashion Week), jež se letos konal ve švédském Stockholmu, společnost Lindex vyhlásila vítěze svého návrhářského ocenění udělovaného za nejlepší nápad a kolekci. Stala se jím Emma Lindqvistová. Kromě částky 50 000 švédských korun je součástí tohoto ocenění i šance navrhnout kolekci pro společnost Lindex.

Emma je studentkou módního návrhářství, studijního programu sponzorovaného společností Lindex, na Swedish School of Textile a je vůbec první laureátkou tohoto ocenění.

Je úžasné, že jsem dostala příležitost spolupracovat se společností Lindex. Letošní podzim je pro mě nabitý novými zážitky a zkušenostmi. Rozvinuli jsme několik návrhů z mé diplomové kolekce a přepracovali je pro výrobu. Se vší, co s tím souvisí. Je to obrovský rozdíl, navštívit továrny v Turecku a vidět dokončenou kolekci, když je člověk zvyklý dělat si všechno sám a ručně. Finální výsledek byl jednoduše úchvatný,“ říká Emma Lindqvistová.

Kolekce TOMORROW by Emma Lindqvist vychází z Emminy diplomové kolekce 5-i-9 a sestává z 10 oděvů s různými potisky, jež sahají od barevných pixelových vzorů až ke grafičtějším, černo-bílým tématům. Výchozím bodem je sítotisk a způsob, jakým lze témata zakomponovat prostřednictvím tištění různých barev v jemných vrstvách.

„Jakmile jedna vrstva překryje druhou, dohromady vytvoří trojrozměrnou hloubku. Bylo pro mě důležité, aby se tato trojrozměrnost zachovala i v kolekci pro společnost Lindex. Můj názor je ten, že právě kombinace různých potisků je tím, díky čemu je tato kolekce tak zajímavá a co umožňuje jednotlivé oděvy sladit. Čím více, tím lépe!“ dodává Emma Lindqvistová.

Nina Starcková, ředitelka designu společnosti Lindex, která zasedla v porotě soutěže, věří v podporu nových talentů v módním průmyslu. Toto ocenění je začátkem aktivit společnosti Lindex zacílených na spolupráci s novými návrháři a tvůrci.

„Vždycky je vzrušující vidět diplomové projekty studentů návrhářství. Nepracují se stejnými kritérii jako etablované značky, mají v sobě neskutečnou porci svobody a mezi těmito studenty je neuvěřitelné množství úžasných talentů. Emminým fantastickým potiskům a její sebevědomé hře s barvami, které nyní přenesla do své kolekce u společnosti Lindex, jsme zcela propadli,“ tvrdí Nina Starcková.