Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Hurá, jdeme do školy. Jak vybrat ten nejlepší školní batoh? A není lepší aktovka? - ZSTYL.CZ

Hurá, jdeme do školy. Jak vybrat ten nejlepší školní batoh? A není lepší aktovka?

školní batoh
Hurá, jdeme do školy. Jak vybrat ten nejlepší školní batoh? A není lepší aktovka?

V září vypravíte dítko do první nebo třeba sedmé třídy? Tak jako tak se nákupům školních potřeb určitě nevyhnete. A nejdůležitější pomůcka je právě školní batoh, který vaše dítko bude nosit na zádech každičký den.

Proto je právě výběr batohu velmi důležitým momentem. Špatně vybraný či nekvalitní batoh nadělá pěknou neplechu. Jak tedy vybrat ten správný?

Jak poznáte batoh vhodný pro školáka?

  • Aktovky pro prvňáčky i batohy by měly mít pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy. Takto konstruovaný batoh nebrání zdravému vývoji dětské páteře.
  • Batoh by neměl vážit více než 1 kg.
  • Měl by být vybaven bezpečnostními prvky – reflexní elementy či odrazky se postarají o bezpečnost vašich dětí v blízkosti silnice.
  • Batoh vybírejte podle věku a velikosti dítěte – pro menší školáky vyberte školní batoh a pro větší školáky už můžete vybírat ze studentských batohů. Jsou odlišně konstruovány a navrženy na míru jejich potřebám.
  • Zjistěte si, zda batoh prošel nezávislými testy zaručující nezávadnost výrobku. Levné batohy z tržnice vám sice ušetří pár korun, ale jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů a nesplňují základní bezpečnostní požadavky.
  • Ujistěte se, že má batoh vyztužené dno a dostatek jednotlivých přihrádek, kapes a komor.
  • Hodí se i příslušenství jako kapsa na lahev, termokapsa na svačinu, poutko, prostor pro jmenovku,…

Tip: Bezva kvalitní batohy najdete na agatinsvet.cz. Podívejte se třeba na školní batohy Topgal, které patří k těm nejoblíbenějším a splňují vše výše uvedené.

Vyjděte dětem vstříc. Ale určete meze

Nechte děti, ať se na výběru podílí také. Ale dejte si pozor, abyste vybrali batoh, který se bude vašemu dítěti líbit i příští školní rok. To, že letos vaše dítko zbožňuje Elzu z Ledového království, neznamená, že se mu bude zářivý batoh posetý jejími obrázky líbit i příští rok. Pokud si příští rok nebudete moci dovolit kupovat další batoh, domluvte se na kompromisu a vyberte neutrálnější variantu.