Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Za špatným spánkem může být nevhodný polštář. Vyměňte ho! - ZSTYL.CZ

Za špatným spánkem může být nevhodný polštář. Vyměňte ho!

polštář
Za špatným spánkem může být nevhodný polštář. Vyměňte ho!

Vstáváte ráno unavení, bez energie a celí rozlámaní? Pak je očividně něco špatně a problém se s největší pravděpodobností skrývá ve vašem polštáři.

Možná každou noc svůj polštář natřásáte, aby byl co nejměkčí a vy se do něj zabořili jako do sněhové závěje. Vaše krční páteř vám za to ale rozhodně nepoděkuje. Ideální polštář by totiž měl být spíš nižší a méně objemný.

Zapomeňte také na mýtus, že byste polštář měli mít i pod rameny. Polštář má podpírat krční páteř, aby byla v rovině s celou páteří a pokud si podepřete i ramena, tohoto efektu nedosáhnete.

Svou roli hraje také tvar polštáře v závislosti na poloze, v jaké nejčastěji spíte:

  • klasický polštář - má svou tradici a hodí se pro spaní na zádech a na břiše. Je vhodné, když z něj můžete odebírat náplň a dosahovat tak požadované tuhosti.
  • anatomický polštář - nejčastěji má tvar poloviny válečku a je ideální pro spaní na zádech a na boku. Měl by být samozřejmostí pro lidi s bolestmi krční páteře, ne každý si ale zvykne na jeho specifický tvar.
  • polštář typu “dražé” - tvarem se blíží klasickému, místo výplně je ale celý tvořen pěnou obohacenou o přírodní extrakty. Většinou má tužší a měkčí stranu, takže ho můžete použít i jako opěrku třeba při čtení v posteli.

Zkuste Aloe Vera, sóju nebo kokos

Zejména u polštářů z viskoelastické pěny se často setkáte s tím, že obsahují mikrokapsle přírodních látek. Samotná visco pěna totiž patří mezi BIO pěny, což znamená, že se k její výrobě používají zejména přírodní složky, které šetří životní prostředí.

Polštáře s Aloe Vera působí pozitivně na pokožku a díky protizánětlivým účinkům jsou vhodné i pro alergiky. Polštář typu “dražé” s výtažky ze sóji je zase ideální pro lidi s ekzémy nebo akné. Sójový olej totiž zvlhčuje a chrání nejen suchou pokožku. Opravdovou specialitou je ale polštář z kokosové pěny. Tento materiál je přirozeně elastický, měkký a navíc jemně voní po kokosu.

Nelákají vás nové materiály a máte raději klasiku? Doporučujeme polštář Clinic od českého výrobce Tropico. Polštář je pratelný na 95 °C, takže máte jistotu, že se v něm nebudou množit roztoči a další podobná havěť.

Za ranní únavu i bolesti zad nejspíše může nevhodný polštář. Pořiďte si nový a poznejte výhody polštářů typu “dražé” s výtažky z aloe vera, sóji nebo kokosu.