Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.zstyl.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Konec s obtížným hmyzem - ZSTYL.CZ

Konec s obtížným hmyzem

moucha
Konec s obtížným hmyzem

Mouchy, komáři, vosy, pavouci a jiná „havěť“ dokáže pěkně znepříjemnit letní měsíce. V dobré víře, kdy chceme útroby našeho domova provětrat čerstvým vzduchem, společně s ním vpouštíme dovnitř také tyto nezvané návštěvníky z říše hmyzu. Na nic nečekejte a pusťte se s nimi doboje hned.

1. Mucholapky a pastičky

Dalším způsobem likvidace jsou lepící pásky zavěšené po domě – tzv. mucholapky. Lze je buď zakoupit, anebo i podomácku vyrobit z kartonových pásků potřených směsí cukru a sirupu.

Další variantou, která se používá zejména na vosy, je umělohmotná pastička, do níž se nalije šťáva, pivo nebo dá přezrálé ovoce, které hmyz naláká dovnitř, ale mu neumožní cestu ven.

2. Odpuzovače hmyzu

- pastičky na lezoucí hmyz (mravence, rybenky), anebo ten létající odehnat elektrickým odpařovačem

- bioprodukty

- babské rady: komáři nemají rádi aroma hřebíčku či skořice, zkuste tedy mističky s tímto kořením nechat položené na parapetu či jinde po místnosti, anebo jím naplnit plátěné pytlíčky a pověsit je po domě – vydrží až několik týdnů. Hřebíček lze také zapíchat do rozkrojené limetky či citronu. Tito bodaví společníci nesnášejí rovněž česnek a mouchy zase zahání svařený ocet – ovšem nelibá vůně obou potravin často vyhání z domu i samotné majitele.

Jako určitou ochranu proti komárům můžete použít i rostliny a osázet parapet květináči s muškáty, afrikány, pelyňkem, levandulí či šantou kočičí, anebo šalvějí či mátou.

3. Sítě do oken i dveří

Nejdůležitější je vždy prevence, proto je nejlepší nezvané hmyzí návštěvníky do útrob svého domova vůbec nevpouštět. Neváhejte proto investovat do sítí proti hmyzu, které lze instalovat nejen do oken, ale rovněž do dveří a to jak vstupních, tak i balkonových či terasových, takže už se nemusíte bát nechávat otevřeno na zahradu, abyste měli doma čerstvý vzduch.

4. Zabijácká lampa

Dalším řešením, kde není využita chemie, jsou žárovky či lampy proti hmyzu, které se používají venku a dávají se před vchodové dveře nebo na terasy, aby ochránily majitelé domů a bytů. Hmyz je přitahován světlem, a když přilétne na drátěnou konstrukci, je usmrcen.

5. Pomoc deratizéra

Když už jde opravdu do tuhého a váš domov je zasažen takovými škůdci, jako jsou štěnice, šváby, rusi domácí, koloniemi mravenců nebo červotoči, anebo se vám například na půdě zabydlí vosy či sršni, nezbývá než povolat odborníky a zavolat deratizační firmu, která se na hubení specializuje. Způsob likvidace závisí právě na druhu hmyzu, obvykle se provádí postřikem.