Zelená smoothie – praktické zkušenosti

zelené smoothie
Zelená smoothie – praktické zkušenosti

Ještě před 28 lety bychom pohlíželi, na nápady, jíst "plevel " a divoké byliny, jako na zoufalství. Názory na zdravou výživu se vyvíjí. Zelená smoothie je současným trendem ve zdravém životním stylu. 

Jaké jsou praktické zkušenosti se zeleným smoothie v zahraničí?

Princip je jednoduchý. Přidávat k ovoci (hruškám, jablkům, avokádům..) bylinky. Je otázkou, jak rozlišit rostliny na plevel a bylinky. To je asi spíše věc názoru. To, co někdo považuje za plevel, a stříká roundapem, jiný vyhledává a konzumuje jako cennost. Delikatesu. Dokonce lék, i když, zde se snaží Evropská unie sjednat pořádek, a bylinky prý zakázat. Nevím, vím že někteří lidé pašují třeba Švédské kapky z Chorvatska, protože to ještě není v EU a Švédské kapky v původním složení receptury tam můžete legálně získat. Tedy, včetně Theriaku.

Jak jsme na tom u nás

Ale zpět do našich končin. Známý rok konzumuje zelené smoothie, místo jednoho jídla denně. Chutná mu to. Dokonce dětem mixuje Lopuch. Cítí se skvěle, během jednoho roku shodil 12 kg. MUDr. Mičulek zase tvrdí, že čerstvé, tedy mladé lipové listí chutná jako salát. Známé jsou kombinace s kopřivou, pampeliškou, červenou řepou. Známá autorka bestsellerů Victoria Boutenko dokonce uvádí spoustu uzdravení, při používání zelené smoothie.

Zkoušejte, experimentujte, přijďte se pochlubit. Co všechno konzumujete a s jakým úspěchem.

Pěstování na zahradách a balkonech

Doba se obrací. Dříve lidé důvěřovali "obchodům“ a snažili se tam kupovat kvalitu, dnes přestávají důvěřovat marketovým potravinám a nadnárodním koncernům, hledají soběstačnost a kvalitu hledají v přírodě a pěstují v zahrádkách a na balkonech.

Pokud bydlíte ve městech, nemusíte si stýskat na kvalitu bylinek. V mnohých městech je dnes zdravější životní prostředí než na venkově, kde probíhá masová zemědělská výroba.

Zdraví nemusí být drahé. Jaká říká MUDr. Ceithamlová " Jste to, co jíte".

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Zelená smoothie 
Švédské Kapky 
Slivovice léčí 
Místo dřevem topí vodou
Skleník mezi paneláky